O autorze
Inkubatory AIP (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 56 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 12 000 startupom, a obecnie liczy ponad 2200 startupów. Wśród nich znalazły się m.in.: Qpony.pl, MISBHV, Glov. Więcej informacji: inkubatory.pl, Twitter, Facebook

iSpot i Inkubatory AIP wspólnie szkolą przyszłych przedsiębiorców

iSupport - wspólny projekt iSpot i Inkubatorów AIP
iSupport - wspólny projekt iSpot i Inkubatorów AIP
Pokolenie millenialsów coraz chętniej wybiera ścieżkę samozatrudnienia i kreowania autorskiego biznesu, niżeli etat i pracę na cudze, a nie swoje marzenia. Biorąc pod uwagę tendencje rynkowe, można stwierdzić, że „iSupport” to odpowiedź na potrzeby młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną kształcić się w zakresie biznesu i nowych technologii.

„Startup – od pomysłu do finansowania. Dowiedz się jak dopracować model biznesowy, przetestować pomysł i zdobyć finansowanie na jego rozwój” to pierwszy moduł szkoleń, który skierowany jest do osób, które dopiero planują powiązać swoją przyszłość z biznesem i założyć startup. Zdobyta podczas szkolenia wiedza umożliwi opracowanie skutecznego modelu biznesowego, zostaną również poruszone kwestie bardzo istotne z punktu widzenia raczkujących firm, czyli szukanie inwestorów i kontrahentów, a także prezentowanie swoich pomysłów w atrakcyjny i przekonujący sposób.

Jednak to nie wszystko, co oferuje „iSupport”. Istnieje bowiem obszar, który wciąż rodzi wiele pytań i zmienia się na tyle dynamicznie, że jego analizowanie, a przede wszystkim rozumienie nigdy nie straci aktualności. O czym mowa? Oczywiście o Internecie.

Blogi oraz vlogi wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu, jednak większość z nich, równie szybko się pojawia i równie szybko znika. Sztuka skutecznego i efektywnego budowania własnego wizerunku w Internecie, jako eksperta w swojej dziedzinie wbrew pozorom nie jest tak oczywista, a na sukces w tej przestrzeni mogą liczyć dosłownie jednostki. Kontent, jakość materiałów, umiejętność angażowania społeczności, a nawet wizerunek zewnętrzny mogą wpłynąć na przyszły sukces lub też jego brak. Z racji tego, że jest to stosunkowo nowy sposób zarabiania na swojej pasji, pomysł edukowania młodocianych vlogerów i blogerów wydaje się wyjątkowo trafiony. Można w końcu rzec, że to swoistego rodzaju forma współczesnego startupu. Tego też będzie dotyczył drugi moduł szkoleń oferowanych przez iSpot, a dokładniej: „Pasja w internecie - jak się w niej realizować, jak na niej zarobić? Jak stworzyć dochodowego bloga/vloga z pomocą nowych technologii?” Tutaj swoim doświadczeniem podzieli się również Andrzej Tucholski, psycholog biznesu, który od kilku lat z powodzeniem prowadzi bloga i kanał na Youtube z pogranicza lifestyle’u i psychologii biznesu.


Co najistotniejsze najlepsi będą mieli okazję dopracować swoje pomysły pod auspicjami Inkubatorów AIP, by następnie powalczyć o możliwość zaprezentowania ich przed Komitetem Inwestycyjnym, który dofinansowuje najlepiej rokujące pomysły.

Wsrto dodać, że w ramach AIP jako Startup zaczynała m.in. marka Mishbhv, której projekty noszą dziś gwiazdy światowej sławy, choćby Rihanna, czy wokalista zespołu The Weeknd. Photoblog.pl, chomikuj.pl , Glov również wyrosły spod skrzydeł Inkubatorów AIP. Jak widać, czasem warto zaryzykować, bo to, co czeka nas na końcu drogi, może przerosnąć nasze nawet najśmielsze oczekiwania. Zajęcia odbywają się w sali szkoleniowej iSpot w Arkadii w Warszawie, a także m.in w Krakowie

Wszyscy chętni mogą rejestrować się na specjalnej stronie internetowej: www.ispot.pl/isupport. Opłata za szkolenie będzie w całości zwrócona uczestnikom na karcie podarunkowej do wykorzystania w sklepach i Spot. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ewelina Chojnowska


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...