O autorze
Inkubatory AIP (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 56 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 12 000 startupom, a obecnie liczy ponad 2200 startupów. Wśród nich znalazły się m.in.: Qpony.pl, MISBHV, Glov. Więcej informacji: inkubatory.pl, Twitter, Facebook

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości rozdają pomysły na biznes

Czy zdarzyło Ci się kiedyś mieć dylemat? Stanąć przed trudnym wyborem, gdy niełatwo jest podjąć decyzję, bo nie wiadomo, która będzie słuszna? Zatrzymać się na rozstaju drogi, zastanawiając się czy iść w lewo czy w prawo?

Dylematy są codziennym elementem naszego życia. Ostatnio np. byłem świadkiem poważnego dylematu mojej znajomej - kupić dane buty czy nie kupić. Bo wygląda w nich nieźle, ale niestety nie są przecenione. Pasują do jej ulubionej kurtki. No ale przecież idzie lato. Łydki wyglądają w nich bardzo szczupło. Ale czy szpilki nie są za wysokie. Argumentów przeciw robieniu czegoś zazwyczaj można znaleźć więcej niż argumentów za. Waga jednych i drugich często decyduje, co finalnie się wydarzy. Czasem też spotykamy na swojej drodze kogoś, kto wyciągnie nas z opresji, mówiąc chociażby: może nie są przecenione, ale wyglądasz naprawdę zjawiskowo. I to wystarczy.

Gdy rozmawiam z młodymi ludźmi i pytam czy chcieliby posiadać własną firmę, praktycznie zawsze słyszę to samo: „tak, ale…”. Argumentacja na nie, mająca miejsce po „ale” zazwyczaj jest zbliżona: „nie mam kasy”, „nie mam dostatecznych umiejętności”, „nie mam biura”, A CO NAJGORSZE „nie mam pomysłu”.

No to uwaga – a co powiesz, jeżeli to wszystko dostaniesz? Tak – pomoc w wykreowaniu pomysłu również! Znajdziesz wtedy kolejny argument przeciwko czy może wreszcie spróbujesz własnych sił jako niezależny przedsiębiorca?

W Inkubatorach AIP rozdajemy pomysły na biznes – za darmo, w całej Polsce. Organizujemy obecnie w skali kraju 50 warsztatów z kreowania pomysłów biznesowych. To spotkania dla ludzi ambitnych, z pasją, chętnych by kontrolować własne życie. Chcesz mieć firmę, ale nie masz na nią pomysłu?


Podamy Ci pomocną dłoń – przyjdź, posłuchaj, wykreuj swoją własną przyszłość!

Terminy czerwcowych warsztatów:

2016-06- 06 Bydgoszcz
2016-06- 14 Warszawa
2016-06- 14 Kraków
2016-06- 15 Łódź
2016-06- 20 Radom
2016-06- 22 Warszawa
2016-06- 22 Katowice
2016-06- 22 Rzeszów
2016-06- 23 Kielce
2016-06- 29 Wrocław
2016-06- 29 Kraków

Szczegółów dotyczących miejsc i lokalizacji szukaj na profilu facebookowym Inkubatorów AIP w
swoim mieście. A jak już wykreujesz swój pomysł na biznes, aplikuj razem z nami do Platformy Startowej TechnoparkBiznesHub. Jak Twój pomysł się zakwalifikuje, otrzymasz wsparcie merytoryczne i specjalistyczne, biuro, księgowych, prawników i szansę na bezzwrotną dotację 800 000 zł na rozwój.

Pamiętaj – spróbowanie naprawdę nic nie kosztuje. A wolisz żałować, że coś zrobiłeś, czy że czegoś nie zrobiłeś?

Jeżeli chcesz, umów się z nami na spotkanie: technoparkbizneshub.inkubatory.pl

A jeżeli nadal nie jesteś przekonany, a w Twojej głowie pojawiają się kolejne
argumenty przeciw, napisz do mnie. Nie obiecuję, że Cię przekonam. Ale obiecuję, że spróbuję :)


Tomek Karwowski

CEO & Founder @Advisum

Partners & Business Driver @ Inkubatory AIP

tomasz.karwowski@inkubatory.pl
Trwa ładowanie komentarzy...